ІСТОРІЯ МАЛОГО ФОНТАНУ

«Ви не повірите, але Одеса Мама теж любить отримувати подарунки від своїх дітей. Подарунки бувають різні, але понад усе вона любить, коли отримує власний історичний вигляд у новому обличчі. Відновлена набережна на Малому Фонтані, котру ви зараз бачите перед собою – це подарунок Мамі від її Дітей. Історія розвитку Одеси сповнена яскравих вражень і затишних кафе на березі моря, де завжди полюбляли насолоджуватися життям, автентичності яких так не вистачає нам сьогодні усім. Мамині Діти у 2020 році вирішили відновити набережну на Малому Фонтані такою, яка вона була зображена на старих літографіях на кінці XIX сторіччя. Чотири альтанки в однаковому архітектурному ансамблі, сходи, що ведуть до моря, невимушена атмосфера в кафе, а сама набережна облаштована новими лавочками та ліхтарями, де кожен одесит або гість міста може насолодитися найкращими краєвидами на одну з найчарівніших бухт Чорного Моря. Ми завжди раді вітати вас у «Буфеті на Малому Фонтані». Давайте разом любити Одесу також, як любим ми, і радувати її гарним настроєм і подарунками від душі!». З любов'ю до Одеси, Мамині Діти.

З чого все починалось?

Деякі згадки збереглися в Одеських архівах. Про це місце писали:
... За Ланжероном, уздовж моря, йдуть дачі у напрямку до так званого Малого Фонтану. Вони безперервно тягнуться по обидва боки дороги, що йде від міста.
Це найкращий куточок Одеси, так само як і Малий Фонтан - найкрасивіше місце берегової смуги.
Ніде обриви та скелі так химерно не височіють над хвилястою поверхнею моря, ніде немає такого розмаїття уламків скель, піднятих над водою.
Якщо до цього додати, що тут влаштовані купальні, гарний ресторан «Буфет на Малому Фонтані», зручне сполучення з містом по кінно-залізної дорозі - то стане зрозуміло, чому це улюблене місце для прогулянок одеситів, чому сюди стікається маса публіки ...
... По усій приморській частині на південь від міста, а особливо у Малого Фонтану, з половини 1870-х років, тобто відразу після налагодження водопроводу, стали з дивовижною швидкістю розвиватися прекрасні приватні дачі, тут розводять виноградники та фруктові сади, що зовсім змінило характер цієї, колись пустельної місцевості.
До споруди водопроводу існувало усього кілька великих і упорядкованих дач: Кортацці, Маразлі, Ралі, Родоконакі та ін. На утримання і, особливо, на полив яких, власники витрачали величезні кошти, при чому в одній з них, дачі Ралі, був навіть власний водопровід, закритий після влаштування міського.
... Наприкінці XIX століття одні лише декоративні та плодові сади займають близько 1000 десятин землі, і величезна більшість цих садів користується поливкою від дністровської води. Плодові сади служать для деяких власників джерелом постійного доходу. Найбільший дохід дають виноградники. Для продажу розводять, головним чином, кращі столові й лікувальні сорти винограду.
Завдяки культурі лікувальних сортів, Одеса отримує останнім часом значення курорту не тільки для купання, але і для лікування виноградом ...
Одеса 1794-1894, Видання Міського Суспільного Управління до сторіччя міста. Друкарня А. Шульце, Ланжеронівська вул. будинок Карузо, №36 1895 р.

Чи не фонтан! Історія одного фразеологізму.

В Одесі, з самого її заснування, не вистачало прісної води. Спочатку намагалися рити колодязі. Але вода була несмачна і дорога. У 1796 році відро води коштувало 15 копійок, а фунт м'яса - 20 копійок. Потреби в воді були величезні. І тоді городяни стали відшукувати джерела. На Одеському узбережжі з-під понтійських вапняків виходять сильно мінералізовані грунтові води, подекуди прямо на пляжі. На початку XIX століття на цьому місці перші одесити знайшли струмок з прісною водою, який нарекли фонтаном. Народ став селитися біля води. Спочатку утворилися хуторки - Малий, Середній і Великий Фонтан. Згодом райони, де були виявлені ці джерела, стали називатися Великий, Середній і Малий Фонтани. Тут, на прибережній ділянці землі, що належала купцю Рашковичу, знаходився Малий Фонтан, з якого щодня черпали й відвозили в місто на продаж більш ніж 18 000 відер прісної води.
Свяжитесь с нами:
Ресторан
+380 67 00 61 550
+380 73 00 61 551

Буфет
+380 68 62 08 085
г.Одесса, Трасса здоровья
Время работы: 09:00 - 20:00